Ekologiczny Jerzy Borowczak

Jerzy Borowczak wziął udział w ekologicznej akcji Dziennika Bałtyckiego. Za 5 kg makulatury można było otrzymać sadzonkę drzewka. Poseł Platformy Obywatelskiej dzielnie przytargał na Targ Rybny spory pakunek, a następnie odstał chwilę w długiej kolejce do ważenia makulatury. Wystarczyło na 4 drzewka.

To świetna inicjatywa – mówi Jerzy Borowczak. – Nadmiaru papierzysk u nas dostatek, a tak możemy je wymienić na żywe drzewko. Dzięki temu zrobimy coś dobrego dla środowiska. To niezwykle budujące, że tak wielu gdańszczan wzięło udział w tej imprezie. Jak widać, ochrona środowiska  jest ważna dla wielu osób. Do tego można było spędzić czas na fajnej imprezie ekologicznej. Miłe z pożytecznym.

W sobotę rano, organizatorzy zapewniali nas, że rozdali dzień wcześniej ponad 2,5 tysiąca drzewek. Zainteresowanie imprezą, jak widać, było ogromne. Wzięło w niej udział kilka gdańskich szkół, które dzięki zbiórce makulatury, upiększą swoje boiska i trawniki sadzonkami sosen, modrzewi, świerków, czy buków.