Podziękowania od dzieci z SP 80 na Przymorzu

Niezwykle miła uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 80 na gdańskim Przymorzu. W dowód uznania, za pomoc udzieloną placówce przy budowie boiska sportowego oraz pracach remontowych wewnątrz budynku, dyrekcja i uczniowie nagrodzili posła Jerzego Borowczaka oraz dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, Włodzimierza Bartosiewicza.

Obaj panowie byli niezwykle zaskoczeni formą podziękowania. Młodzież z SP 80 pod czujnym okiem swoich nauczycieli, przygotowała prawdziwą hollywoodzką galę. Rozmach uroczystości, zaiste, był niezwykły. Dla laureatów zatańczyły pięciolatki, prezentując starannie przygotowany układ taneczny. Gwoździem programu była gala rozdania nagród w nietypowych dziedzinach. Zarówno Jerzy Borowczak, jak i Włodzimierz Bartosiewicz znani są z ogromnego poczucia humoru, dlatego setnie się ubawili, uczestnicząc w żartobliwej ceremonii.

Dyrektor DRMG triumfował w kategorii „Komputerowiec roku”, dystansując prawdziwe legendy komputerowych gier. Z kolei poseł Jerzy Borowczak, odebrał zaszczytny tytuł „Piłkarza roku”, dystansując Christiano Ronaldo  i Lionela Messiego. Na telewizyjnym ekranie zaprezentowano film z otwarcia nowego boiska, na którym poseł pięknym strzałem zdobył premierowego gola na nowym obiekcie. Nie da się ukryć, że była to chyba najważniesza bramka w życiu Jerzego Borowczaka. W końcu, który polski piłkarz ma szanse na pokonanie Ronaldo i Messiego?

W takiej gali jeszcze udziału nie brałem – mówił Jerzy Borowczak. – To niezwykle miła uroczystość i z pewnością warto pracować dla takich chwil. Nie ma chyba piękniejszej nagrody za moją pracę, jak podziękowanie od dzieci.

Aż się chce pomagać takiej placówce, widząc nie tylko zaangażowanie jej dyrekcji i grona pedagogicznego, ale również rodziców – zapewniał Włodzimierz Bartosiewicz. – W dzisiejszych czasach to rzecz warta odnotowania. Rodzice dzieci z SP 80 bardzo mocno wspierają szkołę, także angażując się najróżniesze prace na jej rzecz. Dlatego ta szkoła pięknieje z dnia na dzień, a jej uczniowie mogą zdobywać wiedzę i bawić się w coraz lepszych warunkach.

Pani dyrektor SP80 – Marzena Sztygar podkreśla, że pomoc rodziców jest niezwykle ważna – Czasy czynów społecznych odeszły w zapomnienie, teraz mamy „postawy obywatelskie” – żartuje p. Sztygar. – Dzięki rodzicom udało się wykonać szereg prac na terenie szkoły, m.in. uporządkować teren boiska, pomalować ogrodzenie, czy nawet przepięknie udekorować szkolne korytarze. Nie da się ukryć, że jesteśmy dumni z „naszych” rodziców.

Przykład SP 80 jest dowodem na to, że wspólnymi siłami można osiągnąć wiele. Niezbędne  było tu nie tylko wielkie zaangażowanie pracowników szkoły, ale przede wszystkim rodziców dzieci. Efekty ich wspólnych działań są imponujące, a pani dyrektor już zapowiada, że to nie koniec. Gratulujemy więc wszystkim wspaniałych osiągnięć i dziękujemy za wspaniałą i niezpomnianą galę.