Wiosna z autobusem gdańskiego ZKM

Kto nie był, niech żałuje. Festyn ZKM był świetną imprezą. Dopisała pogoda, dopisali więc uczestnicy. Setki rodzin bawiło się wspaniale, a dla naszego miasta była to doskonała promocja.

Fajnie, że chwalimy się tym, co mamy najlepszego. Flota gdańskiego przewoźnika jest najnowocześniejsza w kraju – tak mnie zapewnia prezes ZKM, Jerzy Zgliczyński. Do posiadanego już taboru doszło 14 nowoczesnych Mercedesów Conecto, które z pewnością dodadzą prestiżu naszemu miastu. Obecnie w gdańskich barwach jeździ 216 niskopodłogowych autobusów o najniższej średniej wieku w kraju. Do tego dochodzi ciągle unowocześniany tabor tramwajowy. Już niedługo Gdańsk nie będzie miał żadnych kompleksów wobec przewoźników z największych miast Europy.

Sam festyn był wspaniałą imprezą. Można było nie tylko zasiąść za kierownicą nowego „Merca”, ale uczestniczyć w wielu konkursach z atrakcyjnymi nagrodami lub pograć w siatkówkę z zawodnikami Trefla. Dla tych, którzy tęsknią za dawnymi czasami, też przygotowano niespodziankę – można było przejechać się starym Ikarusem, a nawet poczciwym „ogórkiem”. A więc festyn na piątkę! Gratulację dla ZKM – oby więcej tak udanych imprez.