Obiecałem – zrealizowałem!!!

Jerzy Borowczak nie zwykł rzucać słów na wiatr. W kampanii wyborczej do poprzedniej Rady Miasta Gdańska, obecny poseł PO, obiecywał mieszkańcom gdańskiego Przymorza poprawę bezpieczeństwa oraz rozwój obiektów sportowych na terenie dzielnicy. Oto dowody, że słowa dotrzymał.

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 46 na ul. Arkońskiej

Jako radnego najbardziej cieszyły mnie inwestycje w sport – mówi Jerzy Borowczak – dzięki m.in. moim staraniom udało się wybudować na terenie Przymorza 4 nowe boiska ze sztuczną nawierzchnią. Najbardziej cieszy mnie to, że obiekty są cały czas użytkowane. Spacerując po dzielnicy, zawsze widzę wielu młodych piłkarzy, biegających po naszych, nowoczesnych boiskach. Starsi żałują, że urodzili się zbyt wcześnie, bo za ich młodości, takich obiektów, niestety nie było. Liczę, że dzięki nim uda się nam wychować zdrowe społeczeństwo i wierzę, że te znakomite obiekty odciągną młodzież od komputerów. Prezesując Polonii Gdańsk, sam przekonałem się, że w chwili obecnej dzieci nie garną się do sportu. Może dzięki takim inicjatywom zaszczepimy nowemu pokoleniu kulturę sportowego trybu życia.

Kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią – SP nr 79 na gdańskim Przymorzu

Pełnowymiarowe boisko przy ul. Meissnera. Korzystają z niego m.in. piłkarze Klubu Sportowego Rozstaje

Boisko przy SP nr 80 na ul. Opolskiej na Przymorzu

Nowy komisariat na gdańskim Przymorzu to spełnienie obietnicy o poprawie bezpieczeństwa. Jako radny, Jerzy Borowczak miał swój udział w jego powstaniu. Jest to jeden z najnowocześniejszych komisariatów w naszym województwie. Nowa siedziba przymorskiej policji zastąpiła wysłużone baraki na ul. Krynickiej, gdzie funkcjonariusze pracowali w warunkach urągających ich godności przez 20 lat. Powierzchnia i kubatura nowego obiektu jest większa od starego ponad 2 razy.