OSTATNIE OSTRZEŻENIE

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął Rezolucję w sprawie nieprzestrzegania przez władze Polski Konstytucji RP co narusza w szczególności art. 2 Traktatu Unii Europejskiej. Przyjmując Traktat UE, który został wynegocjowany ze strony polskiej przez ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Polska zobowiązała się do jego przestrzegania.

Od dwóch lat, wszystkie instytucje międzynarodowe wzywają władze Polski do przestrzegania Konstytucji RP, co jest gwarantem państwa prawa. Od ponad roku władze Polski odmawiają jakiejkolwiek współpracy i dialogu z instytucjami międzynarodowymi. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans czterokrotnie wystosował zaproszenie do władz Polski z prośbą o podjęcie dialogu. W odpowiedzi na wyciąganą dłoń do dialogu politycy PiS obrażają wiceprzewodniczącego Timmermansa i instytucje europejskie.

Na wszystkich Eurodeputowanych Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali za przyjęciem Rezolucji PE, bądź wstrzymali się od głosu wylała się na fala hejtu, w tym również ze strony premier Beaty Szydło, która napisała: „Politycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania.” Tymczasem my wszyscy, wyznający wartości demokratyczne, domagamy się tylko przestrzegania naszej Konstytucji przez rządzących Polską. Ta fala nienawiści polityków PiS przypomina mi pierwsze lata stanu wojennego. Dzisiejsi Bohaterowie tacy jak Andrzej Gwiazda, Bogdan Lis, Adam Michnik, Jacek Kuroń czy Władysław Frasyniuk, też byli wyzywani wówczas od zdrajców Polski. Dzisiaj słysząc podobną retorykę z ust rządzącej partii mogę powiedzieć, że historia kołem się toczy.

Taka postawa władz Polski prowadzi w dalszej perspektywie nieuchronnie do wypchnięcia Polski z Unii Europejskiej. Polityka PiS polega głównie na skłócaniu Polski ze wszystkimi sąsiadami i co najgorsze z UE, która jest gwarantem naszego bezpieczeństwa i rozwoju. Podkreślić należy, że głównym celem Rosji jest destabilizacja UE.

Poniżej link do całego tekstu dzisiejszej Rezolucji Parlamentu Europejskiego:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1675708,1,stanowisko-parlamentu-europejskiego-ws-polski-przeczytaj-pelen-tekst-rezolucji.read