RZECZPOSPOLITA PRAWORZĄDNA

To już mój trzeci felieton nawiązujący do „totalnej propozycji” Platformy Obywatelskiej zaprezenowanej podczas Konwencji PO w Łodzi dwa tygodnie temu. Była to alternatywna propozycja programowa do tej niszczącej Polskę polityki PiS. Zapowiedziałem kontynuację tych felietonów, abyśmy wszyscy zrozumieli, że ta propozycja PO to nie tylko powrót do państwa opartego na fundamentalnych wartościach wolności i demokracji, czyli rządzenie państwem, a nie obywatelami, ale realne oddanie państwa i jego zasobów obywatelom.

Każde zdanie, każde słowo wypowiedziane przez lidera Platformy Obywatelskiej w przemówieniu programowym podczas Konwencji w Łodzi, stało w sprzeczności z autorytarną i antydemokratyczną polityką PiS. Fundamentalną filozofię „totalnej propozycji” Grzegorz Schetyna wyraził słowami: „Nie chcemy gromadzić władzy, tylko się nią dzielić. Chcemy, żeby jak najwięcej decyzji Polacy mogli podejmować samodzielnie.”

Poprzednie dwa felietony poświęciłem arcyważnej samorządności. W Platformie Obywatelskiej od zawsze panuje silne przekonanie, że tylko silne samorządy zatrzymają centralizm demokratyczny i upartyjnianie państwa przez PiS.

Dzisiaj w kilku słowach chciałbym zwrócić uwagę na elementarną sprawę państwa prawa. Grzegorz Schetyna w imieniu PO zapowiedział, że po objęciu władzy Platforma Obywatelska uchwali Akt Odnowy Demokracji. Będzie to jedna ustawa przywracającą niezależność Trybunału Konstytucyjnego, sądów, prokuratury, mediów publicznych, innymi słowy nastąpi na mocy tej ustawy przywrócimy w Polsce państwo prawa. Zostaną też rozliczeni wszyscy odpowiedzialni, za łamanie Konstytucji, za dokonanie grabieży majątku narodowego przez tworzenie fikcyjnych fundacji o szumnych nazwach, których rzeczywistym celem było drenowanie z miliardów złotych spółek skarbu państwa w celu realizacji zakłamanej propagandy partyjnej PiS. Muszą zostać rozliczeni ci przestępcy polityczni i nie tylko polityczni, ale usłużni urzędnicy, aby już nigdy nikomu nie przyszło do głowy, zamieniać służbę publiczną w partyjny i prywatny folwark.

Jednym z najważniejszych działań przywracających Polskę i jej majątek obywatelom będzie odbudowa prywatnych emerytur. To właśnie z tych rozkradanych spółek skarbu państwa przez PiS, będą przeniesione w formie obligacji środki z powrotem do filaru kapitałowego. To będzie autentyczne uspołecznienie gospodarki rynkowej. Dorobek pokoleń będzie służył tym, którzy tworzyli te dobra, a nie partii PiS do tworzenia synekur tysięcy pisiewiczów za niewyobrażalne pieniądze.