BUDOWNICZOWIE

Szczególnie wzruszające są dla mnie doroczne spotkania z Budowniczymi polskiego przemysłu stoczniowego. Są to ludzie, którzy odgrywali przestrzeni ostatnich dziesięcioleci najważniejsze kierownicze role w budowie polskich statków morskich.o upadku rynku sowieckiego to właśnie ci ludzi zdołali odbudować nas przemysł stoczniowy, który osiągnął w 2015 roku drugą pozycję w Europie i czołową na świecie. W 2015 roku przemysł stoczniowy zatrudniał 32 tysiące pracowników. wodowano w 2015 roku 39 jednostek, a ponad 500 wyremontowano.
Pomimo, że od 13 lat nie pracuje już w Stoczni, to zawsze, jako poseł NA Sejm RP, wspierałem bardzo realnymi działaniami dalszy rozwój tego przemysłu i nigdy w tej działalności nie spocznę. Powstawało w wyniku mojej aktywności wiele miejsc pracy, co było i pozostanie priorytetem w mojej służbie publicznej. Cieszę się bardzo, że również w obecnej kadencji udało mi się wesprzeć nowych projektów, w tym budowa nowego statku zamawianego przez zagranicznego armatora. Chciałbym gwoli sprawiedliwości podziękować obecnemu ministrowi Żeglugi i Gospodarki Morskiej Markowi Gróbarczykowi, za szybką reakcję i wsparcie stoczni, co skutkowało powstaniem statku od stępki po banderę, a to dało prace wielu ludziom i dochody dla stoczni.

W minioną sobotę miałem zaszczyt być zaproszonym po raz trzynasty na spotkanie tego zacnego i wielce zasłużonego grona Budowniczych polskich statków. Seniorem wśród tego grona jest powszechnie szanowany i lubiany 98-letni Józef Piasecki. Panowie, współpraca w przeszłości i spotkania z Wami były i są dla mnie zaszczytem.