DROGA DO DYKTATURY?

To co się wydarzyło w minionym tygodniu na szczycie szefów państw i rządów Unii Europejskiej (UE) w Brukseli przejdzie do historii UE. Gdyby ta groteskowa hucpa zorganizowana przez rząd PiS odbiła się tylko na wizerunku tej partii to pół biedy. Niestety, ale opinia publiczna UE nie będzie niuansować faktu tak wrogiego sprzeciwu rządu PiS wobec wyboru Donalda Tuska na najbardziej prestiżowe stanowisko w UE.

Ta antypolska działalność rządu PiS działającego pod dyktatem jednego człowieka, pozbawionego skrupułów, Jarosława Kaczyńskiego, pogłębi tylko i tak niekorzystny wizerunek Polski, który jest sukcesywnie niszczony od ponad 16 miesięcy przez całą władzę wywodzącą się z PiS.

Ocena tego haniebnego postępowania PiS jest prosta w ocenie, ale niezwykle trudna w zrozumieniu. Co powoduje PiS-em, a w szczególności dyktatorem Jarosławem Kaczyńskim, że posuwa się do takich wrogich wobec Polski działań. Czy tylko jego osobista cecha charakteru jaką jest mściwość decyduje o tej antypolskiej działalności? Przecież jest oczywistą oczywistością, że jedynym krajem zadowolonym i to bardzo, z takich działań, jest Rosja Putina, której od zawsze zależy na destabilizacji UE.

Ten niezrozumiały antypolski krok na szczycie UE można by było uznać za szkodliwe wydarzenie, gdyby nie następujące po szczycie brukselskim zapowiedzi, w szczególności ministra od niszczenia polskiego wizerunku na świecie, Witolda Waszczykowskiego, który mówi wprost, że Polska będzie prowadzić negatywną politykę wobec UE. Waszczykowski zapowiada „blokowanie inicjatyw w UE”. Takie zapowiadane działania są szczególnie wrogie polskiej racji stanu i niebezpieczne dla UE.

Tymczasem w Polsce rząd PiS przyjął projekt ustawy niszczącej niezawiłość sądów, co jest fundamentem państwa prawa i demokracji. Jak doniosły media w minionym tygodniu, służby specjalne podległe PiS czekają, aż władza rozprawi się z niezawisłością sądów, aby rozpocząć na jesieni falę aresztowań oponentów tej despotycznej władzy. Zasadne wydaje się pytanie, czy te wszystkie działania PiS to ostatni etap na drodze do totalitaryzmu? Nie mogę tylko pojąć postawy tych działaczy opozycji antykomunistycznej, którzy zwalczali dyktaturę komunistyczną, a dzisiaj tak ochoczo wspierają narodowo socjalistyczny PiS zmierzający w stronę dyktatury.