POLITYCZNA „PRAWDA”

Powołanie przez ministra ON nowej podkomisji, której celem ma być ustalenie „prawdy” o katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r., napawa smutkiem, gdyż kontynuowanie wokół tej narodowej tragedii igrzysk politycznych, plami pamięć o 96 ofiarach tej okrutnej tragedii, z Prezydentem RP i Jego Małżonką na czele. Zginęli na służbie, lecąc oddać hołd pomordowanym bestialsko 70 lat wcześniej polskim oficerom w Katyniu, przez ludobójczy bolszewizm. Powołanie tej podkomisji, na nowo rozpali emocje społeczne i pogłębi i tak głębokie podziały społeczne.

Przypomnijmy zatem fakty, Państwowa Komisja ds. Badania Przyczyn Wypadków Lotniczych, tzw. „Komisja Millera” przez ponad rok wytężonej profesjonalnej pracy, współpracując z setkami specjalistów i dziesiątkami wyspecjalizowanych instytucji krajowych i międzynarodowych, ustaliła wszystkie przyczyny, tej dramatycznej katastrofy lotniczej. Jeżeli ktokolwiek nie czytał to polecam, oto link do pobrania tego raportu: http://static.presspublica.pl/red/rp/pdf/kraj/RaportKoncowyTu-154M.pdf

Przy okazji należy zdementować obrazoburcze pomówienia, jakoby „Komisja Millera” napisała raport na podstawie raportu MAK. Rząd RP zgodnie z prawem, wysłał obszerny zestaw uwag, zastrzeżeń i opinii do rosyjskiej Komisji MAK, która również była z mocy prawa uprawniona do prowadzenia swojego badania. Oto link do dokumentu rządu RP z uwagami i zastrzeżeniami do projektu raportu MAK.

http://n-1-27.dcs.redcdn.pl/dcs/o2/tvn/web-content/m/p1/f/c/o/comment_polsk.pdf

Musimy w sposób zdecydowany powiedzieć, że rozgrzebywanie sprzed prawie 6 lat,  podczas, gdy jeszcze Prokuratura Wojskowa nie zakończyła śledztwa, gdyż takie śledztwa trwają po 10 i więcej lat, jest tylko i wyłącznie polityczną grą ze strony rządzącej większości politycznej. Należy domniemywać, że tą niegodną hucpą polityczną, rządzący chcą przykryć swoją nieudolność, chcą przykryć niewywiązywanie się z obietnic przedwyborczych, m.in. obniżenia wieku emerytalnego, podwyższenia kwoty wolnej od podatku, bezpłatnych lekarstw dla seniorów i wielu, wielu innych kłamstw wyborczych.