- Jerzy BOROWCZAK - http://www.jerzy-borowczak.pl -

Fałsz historii

Posted By administrator On 16 grudnia 2014 @ 08:58 In Felietony | No Comments

Senat USA ustanowił, już 9 lat temu, dzień 13 grudnia „Dniem Pamięci”, dla uczczenia poświęcenia narodu polskiego w walce z komunizmem, aby oddać cześć tym członkom narodu polskiego, którzy ryzykowali życiem w walce o wolność w Polsce.
To są oryginalne sformułowania z rezolucji Senatu USA przyjętej z okazji 25. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, którą uroczyście odczytał ambasador USA w Polsce podczas ogólnopolskiej konferencji w Warszawie pt. „Stan wojenny – spojrzenie po 25 latach”.

Tymczasem w Polsce sfrustrowana największa opozycyjna partia polityczna PiS organizuje w tym „Dniu Pamięci”, happeningi polityczne pod hasłami „Musimy zrzucić z pleców worek kamieni, jakim jest obecna władza” albo „Sfałszowane wybory samorządowe”. Tych obrazoburczych cytatów z przemówienia liderów PiS można by mnożyć w nieskończoność. Te ich słowa, nie tylko podważają istotę wolności i demokracji, bo podważają legalność wyborów demokratycznych, ale nade wszystko obrażają tysiące ludzi, którzy w stanie wojennym zostali aresztowani, którzy stawiali czynny opór, organizując strajki z ryzykiem utraty życia, bo wówczas, w pierwszych dniach stanu wojennego nikt nie wiedział, czy będą stawiać pod ścianę i rozstrzeliwać, czy w najlepszym wypadku, będą wywozić do krainy „białych niedźwiedzi”. Obrażają pamięć tych, którzy złożyli największą ofiarę, ofiarę życia w stanie wojennym w walce o wolną Polskę.

Organizowanie przez PiS tych haniebnych happeningów w tym dniu jest obrzydliwym fałszowaniem historii, ponieważ zrównuje się w świadomości społecznej, szczególnie młodego pokolenia, nie tylko samymi demonstracjami w tym dniu, ale również słowami, czas grozy stanu wojennego z czasem Polski wolnej i demokratycznej.

Wolność w kraju wolnym i demokratycznym i prawo do manifestowania jest prawem nienaruszalnym i można z niego korzystać i organizować nawet tak obrzydliwe happeningu polityczne, jak ten zorganizowany przez PiS 13 grudnia. Ale każdy ma prawo również do oceny tej ohydnej zabawy politycznej.

Jeżeli chcecie rządzić panowie z PiS, to przedstawcie społeczeństwu racjonalną i przekonywującą ofertę programową, a nie zakłamujcie historii, nie używajcie dat historycznych do swoich gierek politycznych, bo to wam przynosi hańbę.


Article printed from Jerzy BOROWCZAK: http://www.jerzy-borowczak.pl

URL to article: http://www.jerzy-borowczak.pl/4048/falsz-historii.html

Prawa autorskie © 2011 Jerzy BOROWCZAK. Wszelkie prawa zastrzeżone.