Partia „zielonego jabłuszka”.

Na sobotniej Konwencji w Warszawie powołano nową partię – „Polska Razem Jarosława Gowina”, która składa się głównie z dezerterów,którzy opuścili lub zostali wyrzuceni z poprzednich partii.

Polska Razem Jarosława Gowina to zbiór osób, które pełniły w naszym państwie ważne funkcje ministerialne. Sam lider nowej partii był ministrem, chociaż nielojalnym w stosunku do swojego premiera, za co został zdymisjonowany. Oprócz Godsona i Żalka klub Platformy Obywatelskiej miał wtedy powód do uciechy. Nie wątpię, że obaj ci panowie doskonale odnajdą się w nowej partii Jarosława Gowina.

Partia w swym logo wykorzystała „zielone jabłuszko”, którym większości kojarzy się tylko z firmą apple, a miało kojarzyć się z Polską. Tylko, że te polskie jabłuszka nie są takie zielone, chyba że niedojrzałe. Być może jest w tym głębszy sens?

W nowej partii znaleźli też dla siebie miejsce byli ministrowie z rządu Jarosława Kaczyńskiego. Elżbieta Jakubiak, była minister sportu, wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal i wiceminister Paweł Poncyliusz. Wszyscy pamiętamy ich dokonania z okresu, kiedy sprawowali swoje urzędy. Szkoda, że wtedy nie mieliśmy okazji usłyszeć ich wyrazistych poglądów, chyba zabrakło im odwagi. Czyżby bali się utraty swoich foteli, a może byli zapatrzeni w Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska jak w Matkę Boską? Dlaczego głosowali za ustawami, które dzisiaj tak bardzo negują?

Nie wróżę nowej formacji sukcesów, partia składająca się w większości z ludzi nielojalnych w stosunku do partii, które pozwoliły im na osiągnięcia w polityce nie może przynieść sukcesów. W życiu, ludzi nielojalnych nikt nie ceni, wyborcy pamiętają, co kto mówił i w jakiej był partii wcześniej. „Gowinowcy” zmienili swoje poglądy i oczywiście w demokracji każdy ma do tego prawo.

Kiedy przekonywano Marszałka Józefa Piłsudskiego, żeby zmienił swój pogląd na jedną ze spraw, tłumaczono mu, że tylko krowa nie zmienia poglądów i wtedy Marszałek Piłsudski odpowiedział „za to świnia zawsze”.

Zobaczymy, kto pierwszy odejdzie z partii „zielonego jabłuszka”.