Konwencja Platformy Obywatelskiej

Na odbywającej się wczoraj Konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej Premier Donald Tusk zapowiedział nowe otwarcie i przedstawił program rozwoju Polski w perspektywie kilkunastoletniej. Stwierdził, że trzeba już zakończyć inwestycje w infrastrukturę, czyli drogi koleje i zacząć inwestycje w Polaków, a więc w naukę i nowe technologie, które dadzą wiele możliwości rozwoju. Budujemy nowoczesne państwo, z którego Polacy będą dumni. Jesteśmy przekonani, że damy rade, bo Platforma Obywatelska ma wielki potencjał.

KONWENCJA_PO

Występujący wczoraj nowi ministrowie prezentowali konkretne zamierzenia pracy swoich resortów. Wicepremier Bieńkowska omówiła jak mądrze wydać 400 mld złotych z Unii Europejskiej, aby nasi rodacy osobiście odczuli poprawę i komfort życia w Polsce.

Premier Donald Tusk nawiązał do ostatnich działań organów państwa CBA i Prokuratury, walczących skutecznie z przestępcami nie bacząc jaką mają partyjną legitymacje. Mnie osobiście ucieszyła zapowiedz, że szef Prokuratury i szef CBA pozostaną na kolejną kadencję, a to upewni ich, że warto działać apolitycznie i profesjonalnie. To zapewni nam, że nigdy nie powrócą metody z okresu tzw. IV Rzeczpospolitej Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry – najpierw areszt wydobywczy a później szukanie na siłę dowodów. Premier potwierdził, że z pełną determinacją eliminuje osoby, które łamią prawo oraz dobre obyczaje i zapewnił że nie ma dla nich miejsca w polityce – jeśli szukają pieniędzy to muszą przenieść się do biznesu, bo polityka jest służbą dla ludzi. Wyszliśmy z tej Konwencji w przekonaniu, że damy radę poprowadzić Polskę na wyższy poziom i skok cywilizacyjny.