Przewodniczący „Solidarności”, ogłaszając wspólną demonstrację z OPZZ przewidywał, że Jarosław Kaczyński nie będzie chciał śpiewać „Murów” razem z Leszkiem Millerem.

Piotr Duda wystrychnął Jarka na dudka


Wychodzi na to, że Piotr Duda sparzył się na koalicji z Jarosławem Kaczyńskim. Jacek Kurski upublicznił bowiem treść sms-a przesłanego do wszystkich członków PiS, w którym to prezes zakazuje „pisiorom” uczestnictwa w demonstracji „Solidarności”. Kiedyś mówiło się o braniu dudy w miech. Ciekawy jestem, co odpowie na ten sms Piotr Duda?

k00029598Jednym słowem, przewodniczący „S”, ogłaszając wspólną demonstrację z OPZZ przewidywał, że Jarosław Kaczyński nie będzie chciał śpiewać „Murów” razem z Leszkiem Millerem. Myślę że dla Piotra Dudy nie jest ważna przynależność partyjna do PiS-u, czy SLD, bo on chce na równi traktować przywódców partyjnych, którzy popierają postulaty zgłaszane przez „Solidarność”

Zastanawia mnie tylko to, czy to rzeczywiście sms od Kaczyńskiego? Aż mnie zatkało na wieść, że nauczył się wysyłać wiadomości tekstowe! Jak widać, nauka nie idzie w las. Kaczyński wciąż się uczy, a Duda właśnie też odebrał swoją lekcję. Ciekawe również, czy nazwisko Kurskiego wciąż widnieje w pisowskiej bazie danych i przez przypadek dostał tę wiadomość? A może krecią robotę wykonał jakiś „śpioch” w PiS-ie? Oj, zacznie się pewnie śledztwo.

Ale, dość żartów! Teraz serio. Czy ktoś wcześniej nie sparzył się kiedyś na koalicji z PiS-em? Piotr Duda zna historię koalicjantów PIS-u i pewnie zrobi wszystko, aby nie skończyć jako przystawka skonsumowana przez Kaczyńskiego. Z drugiej strony, skoro PiS nie jest tam, gdzie moja „Solidarność”, to jest chyba tam, gdzie stało ZOMO…

Mam nadzieję, że Piotr Duda bardziej będzie walczył o sprawy pracownicze zamiast mieszać się w politykę. Obalenie rządu nie jest rolą związku zawodowego. Od tego są wolne, demokratyczne wybory. Wspólne demonstracje związków zawodowych z partiami politycznymi tylko doprowadzają do upolitycznienia  tych pierwszych, więc ciesz się Piotrze, że Jarek zostaje w domu.