TVN24 Borowczak: „Solidarność” za bardzo miesza się do polityki

logo_footer_tvn24– Jeśli związek zawodowy miesza się do polityki, to zawsze źle się to kończy. „Solidarność” za bardzo miesza się do polityki – stwierdził na antenie TVN24 Jerzy Borowczak z PO, członek „Solidarności”. Odniósł się w ten sposób do obecności Piotra Dudy, szefa NSZZ „S” na kongresie PiS w Sosnowcu.

bf111490-e2fa-11e2-813d-0025b511226eWedług Borowczaka, między PiS-em a „Solidarnością” dochodzi do nieformalnych kontaktów. A tak być – w jego opinii – nie powinno.

– Nie ma potrzeby, aby związkowy byli na partyjnych zjazdach – stwierdził.

Szef „Solidanrości” Piotr Duda był wśród gości zaproszonych na kongres PiS do Sosnowca, który odbył się w miniony weekend.

W swoim wystąpieniu ostro skrytykował premiera Donalda Tuska, zarzucając mu tchórzostwo i kłamstwo. Ponieważ, jak wyjaśnił, wbrew temu co mówi szef rządu, w Polsce nie ma dialogu społecznego.

W opinii Borowczaka, premier nie poda Dudy do sądu za słowa „kłamca, tchórz”, bo to nie miałby sensu.

– Jeśli Piotr Duda przebywa w środowisku PiS-owskim, to te słowa i tak są bardzo łagodne, bo tam – w kierunku premiera – padały jeszcze ostrzejsze słowa – stwierdził.

I dodał, że „kto z kim przystaje, takim się staje”.

– Jeśli Piotr nadal będzie naśladował przywódców PiS-u, to nie będzie to dobre dla mojego związku, którego jestem członkiem, czyli „Solidarności” – ocenił Borowczak.

ŹRÓDŁO: „Solidarność” za bardzo miesza się do polityki