Polonia Gdańsk – oczko w głowie Jerzego Borowczaka

Jerzy Borowczak spotkał się z  piłkarzami gdańskiej Polonii. Gdański klub, którym przed laty kierował poseł PO do dnia dzisiejszego pozostaje jego oczkiem w głowie. Mimo, iż Borowczak nie kryje swojej miłości do Lechii, to Polonii pomaga od lat i bez względu na klasę rozgrywek i miejsce w tabeli, jest częstym gościem na meczach rozgrywanych na stadionie przy ul. Marynarki Polskiej. Osierocona przez przemysł stoczniowy Polonia wiele zawdzięcza Jerzemu Borowczakowi, między innymi dzięki któremu długo udawało się związać koniec z końcem.

Wiem, że klub przeżywa teraz ciężki okres. Pieniędzy brakuje niemal na wszystko – mówił Jerzy Borowczak. – Robię jednak, co w mojej mocy, aby wam pomóc. Namawiam różne firmy, a także swoich znajomych do sponsorowania Polonii. Wierzę, że uda nam się przetrwać ten trudny okres. Widzę, że drużyna jest młoda i ambitna. To poukładany zespół chłopaków z charakterem, więc na pewno na tę pomoc zasługują.

Obecnie Polonia, beniaminek rozgrywek, zajmuje 13 miejsce w III lidze z dorobkiem 15 pkt. Jak szacują sami zawodnicy, do trzymania w lidze potrzeba 33 pkt, więc wiosna musi być w ich wykonaniu zdecydowanie lepsza.

Była też okazja to porozmawiania innych o tematach. Jerzy Borowczak zaprezentował młodym piłkarzom osiągnięcia PO, szczególnie jeśli chodzi rozwój obiektów sportowych, a także inwestycji.