Gołębie 2012 – wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego

W hali wystawowej AmberExpo – nowo otwartym centrum wystawienniczym Międzynarodowych Targów Gdańskich odbyła się wystawa gołębi rasowych. Wielkim miłośnikiem tych ptaków jest Jerzy Borowczak, który przed laty sam z wielką pasją zajmował się hodowlą gołębi. Jak co roku, posła PO nie mogło zabraknąć wśród gości wystawy. Po raz kolejny Jerzy Borowczak ufundował i wręczył puchary dla triumfatorów jednej z ras.

To wspaniała pasja – przyznaje Jerzy Borowczak. – Kto nie spróbował, ten pewnie się nie przekona. Ale zawsze uważałem, że tylko dobrzy ludzie mogą hodować ptaki. Na prawdę trzeba wiele delikatności i cierpliwości, aby móc pochwalić się takimi rezultatami, jak hodowcy na dzisiejszej wystawie. Hoduję gołębie już od blisko 40 lat – chwali się Borowczak. – Kiedyś miałem je także w Gdańsku, ale po przeprowadzce, z ciężkim sercem musiałem się z nimi rozstać, bo nie było warunków do dalszej hodowli. Moje gołębie mieszkają teraz u moich rodziców na wsi pod Białogardem. Jest to jednak pasja, w którą się wsiąka na całe życie. Dlatego chętnie odwiedzam wystawy i podziwiam nowe rasy gołębi.

Hodowcy nie omieszkali przypomnieć Borowczakowi, iż ten podczas ubiegłorocznej wystawy zapowiedział powrót do tego hobby. Poseł PO obiecał, że tak będzie i zacznie hodować gołębie z innym pasjonatem – radnym Miasta Gdańska Piotrem Dzikiem, który jak sam zaznaczył, hodował gołębie chyba wszystkich dostępnych ras.