Jerzy Borowczak honorowym patronem Plażowych Otwartych Mistrzostw Amatorów STRONG MAN

Jerzy Borowczak był honorowym patronem Plażowych Otwartych Mistrzostw Amatorów STRONG MAN, organizowanych przez Shark Athletic. Uroczyście otwierając zawody, poseł PO przyznał, że tyle siły i spokoju, jakim emanują potężni strongmani, przydałoby się w polskim parlamencie.

Same zawody były niezwykle emocjonujące i widowiskowe. Potężni siłacze rywalizowali na molo w Brzeźnie w niezwykłych konkurencjach. Nic dziwnego, że kibice, których przybyła liczna rzesza, bawili się bardzo dobrze. W rolę konferansjera wcielił się strongman Lubomir Libacki, który objaśniał kibicom tajniki tego sportu, oraz podpowiadał, mniej doświadczonym uczestnikom.

– To wspaniała impreza – mówi Jerzy Borowczak. – Niezwykłe konkurencje i walka z własną słabością, to coś pięknego. Podziwiam tych wielkich facetów. Mogę tylko złożyć serdeczne gratulacje organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali niezapomniane zawody. Największą nagrodą jest chyba dla nich reakcja kibiców, którym zmagania siłaczy bardzo się podobały. Cieszę się również z tego, że dopisała pogoda. W tak piękny dzień, na plaży zjawiły się prawdziwe tłumy widzów.

– U nas zawsze jest pogoda – śmieje się organizator, Adam Krasnowski z Shark Athletic. – W poprzednich, organizowanych przez nas zawodach, było podobnie.