Jestem przekonany, że za 89 dni równie zaskoczeni i zachwyceni naszymi obiektami i organizacją Mistrzostw będą wszyscy kibice z Europy.

89 dni do Euro

   Gdańsk, 10 czerwca, godzina 18.00. Wówczas rozpocznie się mecz Hiszpania kontra Włochy. Więc popatrzmy, jak na dzień dzisiejszy jesteśmy przygotowani do tak wielkiej imprezy, jaką są bez wątpienia finały Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

   Zewsząd słychać, że baza hotelowa i gastronomiczna już w zasadzie jest przygotowana na przyjęcie kibiców z całej Europy. Sopocki hipodrom, tereny postoczniowe i stadion gdańskiej Polonii zostaną zamienione na pola namiotowe i parkingi. Na Placu Zebrań Ludowych trwają prace związane z przygotowaniem strefy kibica. Władze Gdańska uruchomiły specjalną infolinię, która została przeznaczona głównie dla zamieszkałych w pobliżu PGE Areny. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się,  jak i kiedy można wyrobić specjalne bezpłatne identyfikatory, aby podczas Euro mogli poruszać się po strefie zamkniętej. Prace bezpośrednio przy PGE Arena postępują sprawnie. Możemy obserwować każdego dnia, jak zmienia się krajobraz wokół stadionu. W równie szybkim tempie idą prace na ulicy Uczniowskiej, Hallera i Czarnym Dworze.

Dzielę się z Państwem tą informacją, bo w ostatnich dwóch dniach gościłem delegację z Niemiec, z którą to omawialiśmy możliwość pokazania w Gdańsku wystawy multimedialnej pt. „ Gol dla Europy”. Tematem i myślą przewodnią tejże wystawy jest chęć pokazania, jak wyglądało kibicowanie za żelazną kurtyną w bloku wschodnim i możliwość poruszania się kibiców w wyjazdach zagranicznych. Nadmienię tylko, że ze strony Niemiec patronatem tej wystawy jest najlepszy niemiecki klub Bayern Monachium. Dlatego też zaproponowaliśmy 4 obiekty, na których moglibyśmy tę wystawę zaprezentować. Jakże było miło oprowadzać niemiecką delegację po nowym terminalu lotniska w Gdańsku, PGE Arenie, Ergo Arenie i wystawie „ Drogi do wolności”. Musicie państwo wierzyć mi na słowo, że miałem wielką satysfakcję, widząc zachwyt i zaskoczenie Niemców, że my Polsce, mamy tak piękne obiekty. Jestem przekonany, że za 89 dni równie zaskoczeni i zachwyceni naszymi obiektami i organizacją Mistrzostw będą wszyscy kibice z Europy. Dlatego już dzisiaj apeluję do Państwa o serdeczne i gościnne przyjęcie gości, którzy przyjadą do nas, aby kibicować swoim drużynom podczas finałów Euro 2012.