Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego

W hali Międzynarodowych Targów Gdańskich odbyła się Bałtycka Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Wystawiane były również króliki.  Jerzy Borowczak, sam z zamiłowania hodowca gołębi, ufundował okazałe puchary dla zwycięzcy rasy i pierwszej kolekcji na wystawie rasy „Krymka Polska”.

–  Ptaki hodują tylko dobrzy ludzie – mówił Jerzy Borowczak. – Dlatego chciałbym, aby hodowców było jeszcze więcej. Co roku odwiedzam gdańską wystawę i podziwiam piękno gołębi. To wspaniała pasja, której sam również się poddałem.

Poseł PO, o czym nie wszyscy wiedzą, sam hodował gołębie. Nic dziwnego, że chętnie dzielił się swoimi przemyśleniami i rozpływał się nad urodą skrzydlatych okazów.

– Hoduję gołębie już od blisko 40 lat – chwali się Jerzy Borowczak. – Kiedyś miałem je także w Gdańsku, ale po przeprowadzce, z ciężkim sercem musiałem się z nimi rozstać, bo nie było warunków do dalszej hodowli. Moje gołębie mieszkają teraz u moich rodziców na wsi pod Białogardem. Jest to jednak pasja, w którą się wsiąka na całe życie. Dlatego chętnie odwiedzam wystawy i podziwiam nowe rasy gołębi.