Pomorski Piknik Mięsny w Łęgowie

W Łęgowie odbył się Pomorski Piknik Mięsny. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję do degustacji potraw mięsnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z kaszubskich i kociewskich miejscowości. Kto nie był, niech żałuje. Specjały kuchni wiejskiej były na prawdę warte grzechu.

Wspaniale, że obywają się takie imprezy – chwalił organizatorów Jerzy Borowczak. – Dla mieszczuchów jest to wielka okazja do degustacji specjałów polskiej wsi. Takiego jedzenia w sklepie nie kupisz. Mamy tutaj nie tylko zdrową i wspaniałą żywność, ale także tradycyjny sposób jej przyrządzania.To wspaniała promocja polskiej wsi, którą musimy wspierać i chronić.

Wszyscy goście pikniku wspaniale się bawili. Organizatorzy zadbali także o najmłodszych, którym przygotowano szereg atrakcji. Nie zabrakło także występów artystycznych i konkursów z nagrodami. W jednym z konkurów swoją wiedzę mógł sprawdzić Jerzy Borowczak. Dodać należy, iż gdański poseł błysnął wiedzą o wsi. W końcu w mijającej kadencji Sejmu zasiadał w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.