Obchody Międzynarodowego Roku Lasów i Dnia Leśnika w Nadleśnictwie Tychowo

22 lipca 2011 roku na terenie Nadleśnictwa Tychowo, przy kapliczce Matki Boskiej Fatimskiej w Arboretum Sosen odbyły się uroczystości dla upamiętnienia trwającego Międzynarodowego Roku Lasów oraz z okazji Dnia Leśnika.

W uroczystościach udział wzięli emeryci i renciści, pracownicy nadleśnictwa z rodzinami, przedstawiciele zakładów usługowych współpracujących z nadleśnictwem oraz sympatycy lasów i leśników.

Świętowanie  rozpoczęło odegranie sygnału „Apel na łowy ”, który wykonał  Zespół Trębaczy Myśliwskich Trel” . Następnie wysłuchano krótkiej prelekcji o Międzynarodowym Roku Lasu i znaczeniu lasów w życiu każdego współczesnego  człowieka wygłoszonej przez  Katarzynę Marcinkowską.

Na terenie arboretum dla upamiętnienia uroczystości, swoje drzewko posadził poseł Jerzy Borowczak.

Tychowo zajmuje szczególne miejsce w moim sercu – mówi Jerzy Borowczak. – Pochodzę z Białogardu, a właśnie tu, w Tychowie, rozpocząłem swoją edukację w miejscowej szkole podstawowej. Jestem niezmiernie szczęśliwy z zaproszenia na tę uroczystość. Mam dwóch synów, drzewo zasadziłem, więc pozostała mi tylko budowa domu.